Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Mirsku

PIELGRZYMKA – WŁOCHY FRANCJA HISZPANIA PORTUGALIA: MEDIOLAN, SANTIAGO DE COMPOSTELLA, FATIMA, SEWILLA, GIBRALTAR, GRANADA, WALENCIA, BARCELONA, AVIGNON, LA SALETTE Termin : 21.04 - 07.05.2023 16 dni - 5100 zł/os.

ŚWIADCZENIA : Zakwaterowanie: 13 noclegów, 13 śniadań, 13 obiadokolacji Przejazd: autokarem Opieka pilota Ubezpieczenie: NW (do 10000 zł ) i KL ( do 10000 Euro ) – nie obejmuje chorób przewlekłych TFG i TFP                   Program ramowy:

21.04.23: Wyjazd z Lwówka Śląskiego, ok. godz.19.00.

22.04.23: Przyjazd do Mediolanu. Zwiedzanie z pilotem: gotycka katedra z białego marmuru. Następnie ufortyfikowany Castello, Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci. Elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela II. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

23.04.23: Popołudniowy przyjazd do Lourdes. Obiadokolacja. Wieczorny spacer, modlitwa. Nocleg.

24.04.23: Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: bazylika Różańcowa i bazylika Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień, Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę. Obiadkolacja. Nocleg.

25.04.23: Wyjazd ok. 4.00/5.00 do Santiago de Compostela. Nawiedzenie krypty z relikwiami Św. Jakuba. Przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg. ( wieczorny spacer do sanktuarium i miejsca objawień).

26.04.23: Śniadanie, Całodniowy pobyt w Fatimie. Zwiedzanie wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Aljustrel. Obiadokolacja. Nocleg.

27.04.23: Śniadanie, przejazd do Alcobaca - opactwo Santa Maria de Alcobaça, zbudowane przez zakon Cystersów, (UNESCO). Przejazd do Balathaya. Po południu przejazd do Nazare- dla chętnych krótkie plażowanie i kąpiel w Atlantyku. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorne nabożeństwo światła. Nocleg.

28.04.23: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na krótkie zwiedzanie Lizbony: klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Sewilli na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.

29.04.23: Po śniadaniu przejazd do Sewilli, miasta flamenco, fiesty. Zobaczymy: wieżę Torre del Oro, katedrę z przyległą dzwonnicą La Giralda. Przejazd zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

30.04.23: Śniadanie. Zwiedzanie Gibraltaru, odpoczynek lub wycieczka fakultatywna do Maroko. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

01.05.23: Śniadanie. Przejazd do Granady. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, między innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Walencji, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

02.05.23: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Walencji. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. Przejazd do hotelu w oko, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

03.05.23: Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony. Zobaczymy: ulicę Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką i katedrą, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Katedrę Sagrada Familia. Przejazd na Montserrat. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

04.05.23: Śniadanie. Pobyt nad morzem. Dzięń odpoczynku. Obiadokolacja. Nocleg.

05.05.23: Po śniadaniu przejazd do La Salette. Po drodze zwiedzanie Avignon - miasta papieży, słynącego z: murów obronnych, katedry Notre Dame, Pałacu Papieskiego i mostu św. Benezeta. La Salette to położona w Alpach miejscowość, w której Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom - 19 września 1846 roku. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadokolacja, nocleg.

06.05.23: Po śniadaniu około południa wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Niemcy do Polski.

07.05.23: przyjazd do Lwówka Śląskiego w godzinach porannych.                                                                    UWAGI :Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Prosimy o przygotowanie kwoty ok. 160-180 Euro/os.