I. Niedziela Adwentu

Parafia Zwiastowania NMP

Mirsk, dn. 03.12.2017r.

1. n i e d z i e l a   A D W E N T U - adoracyjna
  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy czas adwentu i nowy Rok liturgiczny. Po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  2. ADWENT to czas podwójnej radości: oczekiwania na przyjście Chrystusa Zbawiciela w chwale na końcu czasów i kolejnej pamiątki Jego narodzin na ziemi.
  3. Msze św. w tygodniu o godz. 9.00 i 17.00; wieczorem piękne adwentowe RORATY – Msza św. ku czci Matki Bożej! Zapraszamy codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Rodziców i dziadków prosimy, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów – przy wyjściu bocznym możemy nabyć gotowe.
  4. W tym tyg. wspominamy: - pon. – św. Barbary - Msza św. odpustowa o godz. 9.00. Wszystkim życzymy obfitych łask Bożych.
  5. W każdą środę adwentu Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 9.00 Msza św. ku czci św. Józefa, o 15.00 koronka do BM w int. Ojczyzny.
  6. W I – czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Paniom: Marii, Jolancie, Marii, Wiesławie, Marioli dziękuję za udekorowanie naszej świątyni na okres adwentu. Rodzinie P. Rybaków dziękuję za wymaglowanie obrusów. W zakrystii do nabycia tyg. „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Dziękuję p. Alicji, za pomoc przy rozprowadzaniu prasy katolickiej i kalendarzy. Młodzieży Caritas za rozprowadzanie świec adwentowych, świec świątecznych, pism katolickich /Niedziela i Gość Niedzielny/ i świec Caritas: małe po 6zł. duże po 12zł.
  8. Od dzisiejszej niedzieli Przedstawiciele naszej parafii rozprowadzają do naszych domów poświęcone opłatki. Przy okazji, zwyczajem lat ubiegłych zostawią też kopertę /z pocztówką nowej elewacji kościoła/ na „Dobrowolną ofiarę: na potrzeby naszego kościoła i na ofiarę kolędową”, które będzie można złożyć przy okazji kolędy.
  9. W środę, w domu JPII o 16.30 spotkanie formacyjne dla III kl. gimnazjalnych.
  10. Dziś składamy ofiary do puszek dla dzieci z ubogich rodzin naszej Parafii, a za tydzień, jak to jest od lat w II. Niedzielę Adwentu na Kościoły Wschodu.