Zesłanie Ducha Świętego

Mirsk, dn. 31.05.2020r.

Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dyspensa ogólna od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach św. zostaje odwołana. Pozostałe inf. na stronie diecezji legnickiej i w gablotce inf.
  2. Msze św. w porządku niedzielnym; w tygodniu zwyczajnym.
  3. Kancelaria czynna we wtorek i piątek od 16.00-16.30 /przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny 75 783 45 70 – w tym pogrzeby/.
  4. W środę, po Mszy św. o g. 9.00 nabożeństwo do św. Józefa i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.
  5. Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę / w niektórych sytuacjach również po Mszy św. Uprzejmie prosimy oczekiwać na spowiedź przy otwartym konfesjonale.
  6. Spowiedź pierwszo-piątkowa: przed mszą św. o 9.00 i popołudniu o 16.00. O g. 17.00 Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  7. OD jutra NABOŻEŃSTWO czerwcowe BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ /za wyjątkiem środy i pierwszego piątku miesiąca/.
  8. Nabożeństwo I-ej soboty miesiąca rozpoczniemy różańcem o 16.30.
  9. Odwiedziny chorych na pierwszy piątek i sobotę miesiąca prosimy potwierdzić telefonicznie.
  10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic ŻR po Mszy św. o 11.00.
  11. Bóg zapłać P. Alicji za rozprowadzanie prasy katolickiej; P. Marii za dekorację kwiatami. Naszej młodzieży Caritas pod kier. P. Eweliny za dekoracje na dzisiejszą Uroczystość.
  12. Zgodnie z obecnymi przepisami podczas nabożeństw nie obowiązuje już limit osób - jedynie bezpieczny odstęp i maseczka na usta i nos. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. w niedziele i dni powszednie: dorosłych, dzieci / w tym pierwszokomunijne/ i młodzież /w tym kandydaci do bierzmowania/.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.30 spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania.
  14. Przypadająca w przyszłym tygodniu – 11 czerwca - Urocz. Bożego Ciała będzie skromniejsza, bez procesji miejskiej. Za to po każdej Mszy św. procesja z Najśw. Sakramentem, a po 11.00 do czterech ołtarzy wokół kościoła. Przygotowanie ołtarzy powierzam:

- I. /czarna brama/ - Matki Różańcowe,

- II. /na miejscu krzyża/ - Chór parafialny i Róże męskie,

- III. /na przeciw zamkniętych drzwi kościoła/ - wioski Mroczkowice i Kamień,

- IV. /na przeciw wejścia głównego/ - Zespół Mons Silentius i młodzież Caritas.

Dekoracje powinny być skromne. Można wykorzystać stoły z domu Jana Pawła.

1. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii, jakie składacie w tych trudnych tygodniach, czy to na tacę, czy na konto parafii, czy w innej formie. Dziękuję za wszelką życzliwość. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże.

Bank BNP Paribas: Nr 74 1750 0012 0000 0000 3748 3548

1. Proboszcz Zbigniew Radziwołek