XXIII Niedziela Zwykła

Mirsk, dn. 10.09.2017r.

XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Msze św. dziś o 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00.  W tyg. o 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania wszystkich poziomów szkolnych.
  3. Dzisiaj o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów naszych studentów z kl. I-ej i z zerówki. Na Mszy św. o godz. 11.00 swoje przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. wraz ze swymi rodzicami będą kontynuować dzieci z przedszkola, klasy 0, I, II i III.
  4. Za tydzień, po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie z praktykującymi rodzicami dzieci kl. III, którzy wcześniej zapisali swoje dzieci i przygotowują je do I-ej spowiedzi i Komunii św. w r. 2018.
  5. W środę 13 września całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.00. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. Ojczyzny. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o g.19.00. Następnie procesja różańcowa ulicami Parafii. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Gości. Intencje do MB Boże Fatimskiej możemy składać  w zakrystii. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji. Na procesję zabieramy świece i teksty pieśni maryjnych.
  6. W środę o godz. 18.00 pierwsze po wakacjach spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – wszystkich poziomów.
  7. W czwartek 14.09.2017r. ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Msze św. o 9.00 z Drogą Krzyżową i 17.00.
  8. Kancelaria parafialna: we wtorek i w piątek: 16.00-16.45.
  9. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
  10. Prasa katolicka i najnowszy album z naszym kościołem i kaplicą, wraz z historią do nabycia przy wyjściu bocznym. Dziękujemy P. Alicji za rozprowadzanie prasy, pani Marii za udekorowanie świątyni.
  11. Powoli dobiega końca pierwszy etap renowacji elewacji naszego XVI wiecznego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie dary serca. Ofiary możemy składać po Mszach św. niedzielnych u przedstawicieli Rady Parafialnej i Komitetu Charytatywnego w domu św. JP II lub na konto parafialne. Przygotowane też zostały okolicznościowe świece z obrazem naszej świątyni i porcelanowe filiżanki - cegiełki.
  12. Nr konta paraf.: Raiffeisen Polbank 741750 0012 0000 0000 3748 3548.
  13. Rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę autokarową do św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy w dn. 30.09.br. Więcej informacji w zakrystii.
  14. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
  15. Bóg zapłać wszystkim za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św. ofiary na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość. Życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia naszym parafianom i gościom. Szczęść Wam Boże.

Życzymy błogosławionego tygodnia!

DUSZPASTERZE