Adopcja duchowa

Duchowa adopcja dziecka poczętego

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w całym Kościele jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia na Mszy św. składane są przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, a także prośbą do Ojca Niebieskiego o łaski i świętość dla jego rodziców.Osoby włączające się w to dzieło zobowiązują się przez dziewięć miesięcy odmawiać specjalną modlitwę codzienną, którą otrzymują w czasie składanego przyrzeczenia.

Każdego roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włącza się w naszej Parafii od 30 do 50 osób.