Komitet Charytatywny

Parafialny Komitet Charytatywny

Od wielu lat swoją działalność w naszej parafii Komitet Charytatywny. Celem Grupy Charytatywnej w parafii pw. Zwiastowania NMP w Mirsku jest działalność charytatywna oraz zachęcanie i mobilizowanie naszej wspólnoty parafialnej do praktykowania miłosierdzia modlitwą, słowem i czynem. Wrażliwość na potrzeby bliźniego zarówno w sferze duchowej, jak i fizycznej są nieodzownym elementem wszystkich poczynań skierowanych na stałe rozpoznawanie sytuacji potrzebujących oraz możliwości niesienia im pomocy w różnych formach, zależnie od okoliczności. Osoby udzielające się w Komitecie organizują i świadczą konkretną pomoc potrzebującym. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbierają ofiary do puszek dla dzieci z najuboższych rodzin parafii.

Każdego roku z tych ofiar dofinansowane są: letnie kolonie  Caritas, przejazdy dla ubogich, recepty dla ludzi starszych, paczki żywnościowe.

Osoby odpowiedzialne: p. Jerzy Kierzek
Opiekun grupy: ks. Prob. Zbigniew Radziwołek