Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Mirsku

Małżeński Różaniec Rodzin

Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna w swej istocie i głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa...Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.

Bł. Jan Paweł II

22 marca 2013r. o godz. 17.00, podczas Mszy św., której przewodniczył J. E. Ks. Bp Marek Mendyk
zostały ustanowione dwie papieskie Róże Małżeństw naszej Parafii.

Modlą się one wzajemnie za swoje małżeństwa i swoje dzieci.

Zmiana Tajemnic Różańcowych odbywa się w ostatnią sobotę miesiąca.