Młodzieżowe Koło Caritas

Młodzieżowy - Parafialny Zespół Caritas

Czym się zajmujemy?

• Pomagamy w przygotowaniu i roznoszeniu wypominek za zmarłych,
  • Przygotowujemy i przeprowadzamy akcje w okresie Adwentu i Wielkiego Postu dla osób potrzebujących z naszej parafii,
  • Rozprowadzamy ozdoby świąteczne, świece Caritas, palmy, znicze i kalendarze parafialne,
  • Przygotowujemy gazetki tematyczne na każdy okres roku liturgicznego,
  • Bierzemy także udział w określonych na dany dzień wydarzeniach z życia Kościoła np. liczenie wiernych, zbiórka na Fundację Nowego Tysiąclecia
  • Przygotowujemy i uczestniczymy w liturgii w Domu Pomocy Społecznej
  • Pomagamy w dekorowaniu kościoła na Adwent, Święta Bożego Narodzenia, Wielki Post oraz Wielkanoc
  • Bierzemy udział w spotkaniach młodych np. w Lednicy
  • Przeprowadzamy zbiórki ofiar na różne wyznaczone cele np. na Seminarium Duchowne w Legnicy, dla potrzebujących, na misje itp.,
  • Przygotowujemy kadzidło z kredą dla parafian na Uroczystość Objawienia Pańskiego,
  • Pomagamy w przygotowaniu i przebiegu uroczystości w naszym kościele, procesjach, nabożeństwach, rekolekcjach

Zespół Caritas w Mirsku założony został w 2005 roku, wraz z nastaniem nowego Proboszcza naszej parafii- ks. dr Zbigniewa Radziwołka, który jest głównym opiekunem naszego koła.

Spotykamy się raz w tygodniu z naszym Księdzem Opiekunem, aby systematycznie przygotowywać się do zbliżających się wydarzeń i działań. Dzielimy się między sobą pomysłami, które wdrażamy w życie parafii oraz naszego zespołu Caritas. Spotkania mają przede wszystkim na celu coraz głębsze rozwijanie nas w sferze duchowej, pozyskiwanie wiedzy religijnej jak i umiejętność dostrzegania pomocy drugiemu człowiekowi. Ponadto oglądamy ciekawe film, programy które niosą ze sobą ważne przesłanie, a także organizujemy różne wyjazdy.

Jesteśmy bardzo zadowolone z tego, że mamy możliwość wspólnej nauki, przebywania w naszym gronie, oraz pomocy bliźnim. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za opiekę nad nami, za poświęcony nam czas i każde dobre słowo.

Chętnych zapraszamy do współpracy na chwałę Bożą