Żywy Różaniec

Historia Żywego Różańca w naszej parafii sięga czasów powojennych. Ludzie, którzy osiedlili się w Mirsku pochodzili z różnych stron. Dzieliło ich wiele, a łączyła jedna katolicka wiara. Tworzyli wspólnotę parafialną i chcieli modlić się na różańcu. Dzięki gorliwości kilku mężczyzn i kobiet, przy wsparciu Ks. Proboszcza powstały pierwsze róże różańcowe: żeńskie i męskie. Z biegiem lat dzieło to coraz bardziej się rozrastało. Gdy do różańca dodane zostały tajemnice światła każda róża uzupełniła swój skład do 20 osób. Dzisiaj w naszej parafii mamy 9 róż żeńskich i 2 męskie. Naszym opiekunem jest Ks. Proboszcz.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.00 spotykamy się na zmianie tajemnic i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wcześniej, w tygodniu razem z ks. Opiekunem odbywa się spotkanie zelatorów i zelatorek. Modlimy się w intencjach papieskich, misyjnych, za parafię i naszych Duszpasterzy.

Pogłębiamy swoją wiedzę religijną poprzez czytanie prasy katolickiej: m.in. „L’Osservatore Romano” i czasopism misyjnych. Mamy świadomość, że Żywy Różaniec to nie tylko modlitwa ale też apostolstwo. I dlatego staramy się brać czynny udział w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Członkowie Żywego Różańca włączają się w akcję roznoszenia wypominek, a także opłatka i świec Caritas do wszystkich mieszkańców naszej parafii.

W środy adorujemy Najświętszy Sakrament,  a w święta maryjne spotykamy się w kościele na modlitwie różańcowej przed wieczorną Mszą Świętą. Każdego 13 dnia miesiąca bierzemy czynny udział w procesji fatimskiej.