Pierwsza Komunia Św.

• Codzienna wspólna modlitwa rodziców i dziecka.
  • Regularne uczestnictwo dziecka wraz z rodzicami we Mszy św. w każdą niedzielę i święta ( w kościele parafialnym w Mirsku o godz. 11.00).
  • Udział w rekolekcjach - dziecko wraz z rodzicami.
  • Udział w nabożeństwach (różaniec, roraty, droga krzyżowa) – dziecko wraz z rodzicami.
  • Udział  w spotkaniach przygotowawczych.
  • Udział w katechezie szkolnej ( staranne prowadzenie zeszytu, opanowanie materiału nauczania w zakresie katechezy) i pozytywna opinia katechety.
  • Znajomość modlitw i prawd wiary chrześcijańskiej-katechizm.
  • Udział w życiu religijnym parafii.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w rodzinie, szkole i przy parafii. Bezpośrednie przygotowanie w Parafii trwa trzy lata. Wcześniej, bo już od decyzji Rodziców o chrzcie dziecka rozpoczyna się jego przygotowanie do tych sakramentów przez świadectwo życia chrześcijańskiego Rodziców, ich  wspólną modlitwę itd. i praktykę wiary..

Wymagane dokumenty

• Jeśli dziecko było ochrzczone w innej parafii należy dostarczyć metrykę chrztu.
  • Jeśli dziecko nosi inne nazwisko niż w dniu chrztu prosimy o powiadomienie o tym fakcie naszej kancelarii przy zapisywaniu dziecka, (potrzebny jest sądowy dokument zmiany nazwiska lub nowy akt urodzenia).
  • Jeśli dziecko pochodzi z innej parafii wymagana jest zgoda na przystąpienie do tego sakramentu od tamtejszego proboszcza

Deklaracja do pobrania