Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Mirsku

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

Mirsk, dn. 07.06.2020r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Dyspensa ogólna od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach św. została odwołana. Pozostałe inf. na stronie diecezji legnickiej i w gablotce inf.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna; zmiana tajemnic ŻR po Mszy św. o 11.00.
 3. Msze św. w porządku niedzielnym; w tygodniu zwyczajnym.
 4. Kancelaria: wtorek i piątek od 16.00-16.30 /przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny: 75 783 45 70 – w tym pogrzeby/.
 5. W środę, po Mszy św. o g. 9.00 nabożeństwo do św. Józefa i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.
 6. Okazja do spowiedzi św. przed KAŻDĄ Mszą św. w dni powszednie i w niedzielę / w niektórych sytuacjach również po Mszy św. Uprzejmie prosimy oczekiwać na spowiedź przy otwartym konfesjonale.
 7. NABOŻEŃSTWO czerwcowe BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ /za wyjątkiem środy i Bożego Ciała/.
 8. Bóg zapłać P. Alicji za rozprowadzanie prasy katolickiej; P. Marii za dekorację kwiatami. Naszej młodzieży Caritas pod kier. P. Eweliny za dekoracje na dzisiejszą Uroczystość.
 9. Zgodnie z obecnymi przepisami podczas nabożeństw nie obowiązuje już limit osób - jedynie bezpieczny odstęp i maseczka na usta i nos. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. w niedziele i dni powszednie: dorosłych, dzieci / w tym pierwszokomunijne/ i młodzież /w tym kandydatów do bierzmowania/.
 10. Dzisiaj, po Mszy św. o 9.30 spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania.
 11. 11 czerwca - Urocz. Bożego Ciała - po każdej Mszy św. procesja z Najśw. Sakramentem, a po sumie o 11.00 do czterech ołtarzy wokół kościoła. Przygotowanie ołtarzy powierzam:

- I. /czarna brama/ - Matki Różańcowe,

- II. /na miejscu krzyża/ - Chór parafialny i Róże męskie,

- III. /na przeciw zamkniętych drzwi kościoła/ - wioski Mroczkowice i Kamień,

- IV. /na przeciw wejścia głównego/ - Zespół Mons Silentius i młodzież Caritas.

Dekoracje powinny być skromne. Możemy wykorzystać stoły z domu Jana Pawła. Nie zapomnijmy też o udekorowaniu okien naszych domówi mieszkań.

Mam też nadzieję, że wierni Parafianie kochający Boga, pomimo różnych trudności przygotują piękne i dostojne miejsce dla Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie poprzez skoszenie trawy wokół kościoła i na cmentarzu, wyplewienie chwastów z chodnika wokół kościoła i uporządkowanie trasy całej naszej procesji/.

 1. Po Procesji Nabożeństwo Czerwcowe. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. wieczornej.
 2. Od piątku Oktawa Bożego Ciała z procesją i nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej.
 1. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św., ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii, jakie składacie w tych trudnych tygodniach, czy to na tacę, czy na konto parafii, czy w innej formie. Dziękuję za wszelką życzliwość. Życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Wam Boże.

 Ks.Proboszcz Zbigniew Radziwołek