XXIX Niedziela Zwykła

XXIX Niedziela Zwykła                                                                                               Mirsk, 22.10.2017r.

1. Msze św. dziś o 7.30, 9.30, 11.00, i 17.00. W niedzielę jedna dziesiątka po każdej Mszy św. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz.16:30.
  2. W przyszłym roku Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii odbędzie się 6. Maja.
  3. Jutro, jak każdego 23. dnia miesiąca zapraszam czcicieli św. O. Pio. Msza św. z ucałowaniem relikwii i modlitwą do świętego o godz. 17.00.
  4. W środę całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. O 9.00 Masz św. z Nabożeństwem do św. Józefa. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia – w int. Naszej Ojczyzny.
  5. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. i podczas Nabożeństwa Różańcowego.
  6. W październiku Kancelaria parafialna: wtorek i w piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Pani Marii dziękuję za udekorowanie świątyni, pani Alicji za rozprowadzanie prasy katolickiej. Przy wyjściu bocznym nabędziemy też znicze.
  8. Bardzo uprzejmie proszę wszystkich, dbających o groby swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu, aby jak to czynią od lat, nie pozostawiali śmieci na tym cmentarzu, nie wyrzucali starych kwiatów i zniczy za drzewa czy grobowce. Dziękuję za zrozumienie.
  9. Rozpoczęliśmy przygotowania do przeżywania miesiąca pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wypełnione wypominki składamy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Nie składamy wypominek na tacę. Proszę o wpisanie ulicy, ponieważ modlić się będziemy w listopadzie według podanego na odwrocie listu porządku dat, ulic i miejscowości. Wypominki są też rozłożone przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Pamiętajmy o darze odpustu za zmarłych. Zadbajmy o groby bliskich, a zwłaszcza groby opuszczone i zaniedbane.
  10. Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Zbiórka do puszek przed Kościołem na cele misyjne.
  11. Również dzisiaj liczenie wiernych.
  12. Bóg zapłać za ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Złożono na ten cel 1122,82zł.
  13. Nadal – domu Jana Pawła II - możemy składać dary serca na elewację naszej świątyni. Na ręce P. Burmistrza Andrzeja Jasińskiego składam serdeczne podziękowanie za Dotację Gminy Mirsk w wysokości 70 tys. zł. na prace renowacyjne przy elewacji naszego kościoła. Całość zadania to 279tys. 630zł. 13gr. Od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy 120 tys. zł., od Gminy Mirsk 70 tys. zł. Do chwili obecnej nasi Parafianie (tj. 154 rodziny) ofiarowali 22tys. 450zł. W sumie jest już 212 tys. 450zł. Brakuje nam jeszcze 67 180, 13zł. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary serca. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.