XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła                                                                                                                                                      Mirsk, 15.10.2017r,

1. Msze św. dziś o 7.30, 9.30, 11.00, i 17.00. W niedzielę jedna dziesiątka po każdej Mszy św. W tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz.16:30.
  2. Dzisiaj, już po raz 17., obchodzimy Dzień Papieski. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przed kościołem zbiórka do puszek. „Bóg zapłać” za składane ofiary. W domu św. Jana Pawła, u naszej młodzieży Caritas możemy też nabyć papieskie kremówki.
  3. Jutro rocznica wyboru naszego Papieża. O 9.00 Msza św. z nabożeństwem do św. Jana Pawła II i ucałowanie jego relikwii. Intencje modlitewne do Papieża prosimy składać w zakrystii przed Mszą św.
  4. W środę całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. O 9.00 Masz św. z Nabożeństwem do św. Józefa. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia – w int. Naszej Ojczyzny.
  5. W środę o g.18.00 spotkanie duszpasterskie dla kandydatów do Bierzmowania z 3kl.gimn.
  6. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. i podczas Nabożeństwa Różańcowego.
  7. W październiku Kancelaria parafialna: wtorek i w piątek po Mszy św. wieczornej.
  8. Pani Marii dziękuję za udekorowanie świątyni, pani Alicji za rozprowadzanie prasy katolickiej i poświęconych zniczy.
  9. Bardzo uprzejmie proszę wszystkich, dbających o groby swoich bliskich na naszym parafialnym cmentarzu, aby jak to czynią od lat, nie pozostawiali śmieci na tym cmentarzu, nie wyrzucali starych kwiatów i zniczy za drzewa czy grobowce. Dziękuję za zrozumienie.
  10. Zaczynamy przygotowania do przeżywania miesiąca pamięci o naszych bliskich zmarłych. Już od najbliższego wtorku rozpoczniemy dostarczanie kartek wypominkowych do wszystkich naszych parafian. Wypełnione wypominki składamy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Nie składamy wypominek na tacę. Proszę o wpisanie ulicy, ponieważ modlić się będziemy w listopadzie według podanego na odwrocie listu porządku dat, ulic i miejscowości. W ten sposób umożliwimy wszystkim udział w modlitwie nie tylko za swoją rodzinę, ale także za innych, sąsiadów znajomych i bliskich, kapłanów i siostry zakonne. Wypominki będą też rozłożone przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Pamiętajmy o darze odpustu za zmarłych. Zadbajmy o groby bliskich, a zwłaszcza groby opuszczone i zaniedbane. Koperta obok wypominek zawiera też List Ks. Proboszcza do Parafian. Wypominki rozniosą przedstawiciele naszej parafii. Przy tej okazji - zwyczajem lat ubiegłych - zbiorą i zapiszą w opieczętowanych księgach parafialnych ofiarę na sprzątanie na rok 2018. Spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich roznoszących jutro o godz. 17.30 w domu Jana Pawła. Uprzejmie prosimy o pomoc w tym dziele i serdecznie zapraszamy.
  11. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Zbiórka do puszek przed Kościołem na cele misyjne.
  12. Również za tydzień - liczenie wiernych.