XXII Niedziela w ciągu Roku Liturgicznego

XXII Niedziela Zwykła

1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00. Dzisiaj pierwsza Niedziela Miesiąca - adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W tygodniu Msze św. o g. 9.00 i 17.00 /17.30/. Dokładny plan w gablotce inf.
  3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Uroczysta Msza św. – zamówiona przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej - na którą zapraszamy, dzieci, młodzież, Rodziców, dziadków, Katechetów, Dyrekcję Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych, Dyrekcję Szkoły Podstawowej, Nauczycieli i Wychowawców o godz. 8.00. Pamiętajmy o podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwy odpoczynek wakacyjny i prośbie o Błogosławieństwo na nowy czas zajęć lekcyjnych.
  4. W środę powracamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – o 15.00 Koronka w int. Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy. Na zakończenie adoracji Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Intencje, prośby i podziękowania do MB proszę składać do zakrystii bezpośrednio przed Nowenną.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w int. powołań. W piątek litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  6. W sobotę o godz. 11.00 pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów. Zapraszamy.
  7. Okazja do spowiedzi św. – na rozpoczęcie roku szkolnego - dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie przed Mszą św. wieczorną od 16.30.  Rodziców proszę o pomoc w przygotowaniu i przypomnieniu dzieciom i młodzieży o spowiedzi św.
  8. Za tydzień na godz. 9.30 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami kandydatów.
  9. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławimy tornistry naszych maluchów.
  10. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu bocznym. Dziękujemy Pani Jolancie za tę posługę;  Pani Marii za udekorowanie świątyni; Pani Longinie za ubranie feretronu MB Fatimskiej.
  11. Dzisiaj mamy okazję złożyć ofiary do puszek dla dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii, szczególnie na potrzeby rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.
  12. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek od 16.00-16.45.
  13. Kończymy powoli pierwszy etap renowacji elewacji naszego XVI wiecznego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie dary serca. Ofiary możemy składać po Mszach św. niedzielnych u przedstawicieli Rady Parafialnej i Komitetu Charytatywnego w domu św. JP II lub na konto parafialne. Przygotowane też zostały okolicznościowe świece z obrazem naszej świątyni i porcelanowe filiżanki - cegiełki.
  14. Jutro, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w spr. Renowacji naszego kościoła.
  15. Nr konta paraf.: Raiffeisen Polbank 741750 0012 0000 0000 3748 3548.
  16. Solenizantom i Jubilatom w nadchodzącym tygodniu składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, orędownictwa Świętych naszych Patronów oraz zdrowia, pogody ducha i wszelkiej ludzkiej życzliwości.
  17. Bóg zapłać wszystkim za dar wspólnej modlitwy, intencję Mszy św. ofiary na potrzeby naszej parafii i wszelką życzliwość. Życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia naszym parafianom i gościom. Szczęść Wam Boże.

Błogosławionego tygodnia życzą Duszpasterze